Warsztaty yiquan

Yiquan to chińska sztuka walki. Zgłębiam jej różne tajniki od kilku ładnych lat.
W Lubartowie organizuję zajęcia z yiquan - warsztaty oferują pełen system w partiach modułowych, dostosowanych do poziomu adepta.
Prowadzi je Andrzej Kalisz z Akademii Yiquan. Na stronie www.yiquan.pl dowiesz się więcej o stylu i o organizowanych zajęciach.
Jeśli bliżej masz do Lubartowa i Lublina oraz chcesz uczyć się wraz ze mną zgłoś się do mnie. Zapraszam Ciebie i Twoich znajomych.
Yiquan ćwiczyć mogą wszyscy bez względu na płeć, nawet wiek - gdy pozwala kondycja. Jest to forma esencjonalnej walki ulicznej, zainteresowana nabywaniem prawdziwych umiejętności bojowych a nie akrobatycznych.
W yiquan myślimy w kategoriach walki realnej, z kilkoma przeciwnikami, na ulicy, w innych miejscach. Preferuje się ekonomię ruchów, zdolności wpływania na środek ciężkości przeciwnika oraz wykorzystywania jego siły.
Jeśli nic nie umiesz i zaczynasz, to bardzo dobrze, bo yiquan oducza wielu rzeczy, których naucza się ex cathedra w wielu systemach i innych sztukach walki.
Yiquan ma trzy cele: poznanie siebie i natury, umiejętności bojowe i zdrowie. Pewne części mogą być trenowane tylko zdrowotnie, natomiast elementy bojowe muszą opierać się na zdrowotnych i nie da się ich inaczej poznawać.
Na temat chińskich sztuk walki panuje wiele przesądów. Tu kładziemy nacisk na sparing, na rozwój prawdziwych umiejętności, a nie popisowe ruchy.
Ulica to nie plan filmowy, uliczne kung fu to nie kung fu filmowe.
Jeśli interesują Cię zajęcia zadzwoń, napisz, umówimy termin gdy zbierze się grupa.
664720356
munin.szaman@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz