Kurs aktorski

We wrześniu ma ruszyć kurs aktorski metodą Sanforda Meisnera. Być może nie tylko, implementowane będą i inne (Strasberg np.). Współorganizuję ten kurs, w którym sam wezmę udział jako uczestnik.
Już teraz możesz się zapisać, napisz do mnie albo zadzwoń.
Dla osób chcących nauczyć się aktorstwa nie ma prawie żadnych perspektyw jeśli chodzi o szkoły państwowe, ale i niepaństwowe. Na dwadzieścia miejsc w szkołach państwowych masz 1500 osób, trochę mniej lub może i więcej. To absurd. Ponadto po trzydziestce nie masz właściwie szans, choć słyszałem ostatnio o przyjęciu 36 latka we Wrocławiu.
Nie o to jednak chodzi, by grać w ruletkę, lecz żeby coś umieć. Możesz zdać potem egzamin eksternistyczny z aktorstwa dramatycznego, nie musisz kończyć wyższej szkoły państwowej żeby dysponować świadectwem i tytułem zawodowym (dla niektórych będzie to ważne ze względu na castingi itd.). Wystarczą trzy lata w teatrze, nawet półprofesjonalnym by poważnie potraktowali podanie o taki egzamin.
Kurs ma się zacząć we wrześniu i być może cały projekt po jakimś czasie przeistoczy się w studia wyższe, zobaczymy, na razie mam to w swojej głowie, tylko tam, i w notatkach.
Będę pisał na ten temat więcej teraz, zajrzyj potem. Ale jeśli jesteś chętny skontaktuj się.
Kurs poprowadzi Małgorzata Neczyperowicz z Lublina.
Aktorstwo w formie warsztatowej na uczelniach to nauka dwóch, trzech lat. Potem przygotowują do sztuki - pracy dyplomowej. Tego wszystkiego można nauczyć się prywatnie. To nie jest medycyna, że wymaga nie wiadomo jakichś warunków laboratoryjnych, ani inżynieria budowy drapaczy chmur czy mostów nad oceanem.
Przewidywany koszt to 400 zł za miesiąc, forma weekendowa, jeden zjazd w miesiącu albo dwa, zobaczymy, koszta też mogą się zmienić.
I co bardzo ważne: kurs to oferta dla wszystkich, nie tylko dla osób chcących zajmować się zawodowo aktorstwem. Ta wiedza przyda się w każdej dziedzinie, np. YouTuberom i bloggerom, nauczycielom i instruktorom, biznesmenom i menedżerom, mówcom i politykom itd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz